Ney İçeriği

Yeni Ney Almak İstiyorum. Nereden Almalıyım?

Neyin büyüleyici sesine tutuldunuz, dinlemekten büyük zevk alıyorsunuz.

Ve artık neyin manevi dünyasında yolculuğa çıkmaya karar verdiniz.

Tam bu noktada birçok  ziyaretçimizden;

– İyi ve kaliteli bir neyi, nasıl temin edebilirim?

– Nereden almalıyım, güvenilecek bir site önerir misiniz?

sorularını alıyoruz.

 

Ney, fabrikasyon bir ürün olmadığı için; gitar gibi, piyano gibi markası olan, belli bir kalite standardı olan bir enstrüman değildir. Bu nedenle, bu sorularınıza maalesef “Şu ney markasının şu modelini tavsiye ediyoruz” diyemiyoruz.

fon

Bu nedenle nereden ney almanız gerektiği hakkında da tavsiyede bulunamayız. Ancak nereden almamanız gerektiğini söyleyebiliriz:

 

  • Binlerce farklı satıcının satış yaptığı, birbiriyle alakasız milyonlarca ürünün satıldığı satış sitelerinden ney alınmaz. Muhtemelen kalitesiz kamış, zamansız hasat, sahte kurutma gibi yöntemlerle ucuza mal edilen kalitesiz ve sizi neyden soğutacak bir ney istemiyorsanız, bu gibi sitelerden ney almayınız.
  • Müzik marketlerinden – mağazalarından ney alınmaz. Nereden, hangi ustanın yaptığı belli olmayan, kaç zamandır teşhir bölümünde hangi şartlarda beklediğini bilemeyeceğiniz için bu neyler de çok sağlıklı ve kaliteli olmayacaktır.
  • Ney üflemeyi bilmeyen satıcılardan ney alınmaz. Satışını yaptığı bir ürünün nasıl kullanıldığını bilmeyen bir satıcı, ne sattığını da bilemez.

 

Bunların dışında, iyi bir neye sahip olmak için, iyi neyin özelliklerini iyi tanımanız gerekir. Bu bakımdan “İyi bir ney nasıl olur?” sorusunu yanıtladığımız sayfamız size bu konuda yardımcı olacaktır.

 

Neye açılan yolculuğunuzda, yolunuz açık, soluğunuz daim olsun.